fbpx
Twój indywidualny beauty plan. Dlaczego właściwa konsultacja jest taka ważna?

26 czerwiec

Twój indywidualny beauty plan. Dlaczego właściwa konsultacja jest taka ważna?

admin

Wchodzisz do perfumerii, widzisz uginające się półki od kremów, różnego rodzaju serum, toników i pojawia się dylemat: co kupić? Jak powinna wyglądać moja pielęgnacja? Czym należy myć skórę?

 

A może odwiedzasz stronę internetową poleconego przez przyjaciółkę gabinetu kosmetologicznego i umawiasz się na zabieg, tylko dlatego, że podoba Ci jego nazwa? Bo przecież nie wiesz, czy jest dla Ciebie odpowiedni! I tak właściwie, to nie masz pojęcia, czego potrzebuje Twoja skóra?

 

Wiele osób boryka się podobnym problem. To, że nie potrafisz rozszyfrować składu INCI i nie wiesz , jak działa technologia użyta w danym zabiegu nie powinno Cię martwić i zniechęcać do dbania o siebie! Nie musisz wiedzieć wszystkiego! Masz od tego kosmetologa!

 

Analiza potrzeb

Przede wszystkim powiedz szczerze co Cię sprowadza do gabinetu. Nie wstydź się mówić o trądziku, depilacji laserowej, tkance tłuszczowej i cellulicie. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Żeby Cię uszczęśliwić, musimy wiedzieć, czego Ci trzeba. Określ swoje potrzeby i to, co chciałabyś zmienić. Chętnie dowiemy się także za co siebie lubisz i co jest Twoim atutem.

 

Kiedy pojawiasz się pierwszy raz w gabinecie, nie stresuj się, kiedy musisz wypisać kilka różnych kart,  a kosmetolog zasypuje Cię pytaniami! To dla Twojego dobra. Pierwsza konsultacja jest kluczem do skutecznej terapii.  Informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, rodzaju wykonywanej pracy, oraz stylu życia są niesamowicie istotne. Wszystko to, co dzieję się w organizmie uwidacznia się na skórze.  A zatem stres związany z pracą, problemy hormonalne, zła dieta i nieprzespane noce będą widoczne na pierwszy rzut oka.

 

Następnie trzeba bardzo dokładnie obejrzeć skórę. Wiele gabinetów prócz manualnego oglądania skóry dysponuje także kamerą, która pozwoli dokładnie ocenić np.: naczynia krwionośne, przebarwienia, poziom nawilżenia, natłuszczenia, złuszczenia, głębokość zmarszczek, jakość porów skórnych itp.

Bardzo istotnym elementem konsultacji jest informacja o Twojej dotychczasowej pielęgnacji. Opowiedz jak o siebie dbasz. Jakich produktów do pielęgnacji używasz i w jaki sposób je nakładasz. Które są Twoimi faworytami i dają najlepsze efekty, a które chciałabyś zamienić. Na tym etapie jesteśmy w stanie bardzo łatwo wychwycić błędy pielęgnacji, które mogą być skutkiem złego stanu skóry.

 

Zdradź również, czy korzystałaś już z zabiegów kosmetologicznych, a jeżeli tak, to z jakich i czy ich efekty były zadowalające.

 

Wiemy już co jest dla Ciebie problemem. Czego w sobie nie lubisz, a co jej Twoim atutem. Mamy informacje jak wygląda Twoja codzienność, jak się odżywiasz i czy na coś chorujesz. Obejrzałyśmy dokładnie Twoją skórę i poznałyśmy produkty, które stosujesz oraz techniki jak je nakładasz. Zatem, możemy zacząć działać.

 

Propozycje

Kosmetolog dokładnie i szczegółowo omówi z Tobą efekty konsultacji. Jeżeli istnieją dodatkowe nieprawidłowości, niż te, o których wiedziałaś, to właśnie teraz je poznasz. Ustalicie hierarchie zaburzeń. Jeżeli Twój problem to trądzik, przebarwienia i suchość skóry, to zadecydujemy czym zajmiemy się w pierwszej kolejności, lub jak możemy połączyć pracę nad kilkoma problemami jednocześnie. Zazwyczaj terapie zabiegowe trwają kilka miesięcy. Trzeba je dokładnie zaplanować biorąc pod uwagę porę roku, ewentualne wyjazdy, wszystko to, co mogłoby zaburzyć systematyczność naszej kuracji. Kosmetolog przedstawi Tobie kilka rozwiązań kuracji. Zabiegi różnią się od siebie częstotliwością, skutkami ubocznymi, efektami i kwotą. Zatem wspólnie dobierzemy je tak, aby rezultat naszej pracy był zadowalający przy maksymalnym komforcie dla Ciebie. Wyjaśnimy dokładnie działanie każdego zabiegu, omówimy zawarte w nim składniki i wykorzystane technologie.  Po wybraniu kuracji trzeba ułożyć pielęgnację domową. Zaufaj kosmetologowi. Dokładnie myj skórę i nakładaj preparaty przez niego wskazane. Efekty terapii w dużej mierze zależne są od tego, jak będziesz dbać o siebie poza gabinetem.

 

Beauty Plan

Pod koniec konsultacji w Twojej głowie jest milion nazw zabiegów, kosmetyków, składników aktywnych i ciekawostek, a Ty jesteś przerażona, że po przyjściu do domu nie będziesz już pamiętać, który krem miałaś nałożyć jako pierwszy i jaki miał być odstęp między zabiegami. Spokojnie! Po to jest Beauty Plan! Profesjonalna klinika urody nie wypuści Cię do domu bez niego. To w nim kosmetolog wypisze dokładnie zabiegi, ich ilość i odstępy z jakimi będziesz je wykonywać. Znajdziesz w nim precyzyjnie opisaną pielęgnację domową. Jak należy myć skórę rano, wieczorem, jakie produkty nakładać i w jakiej kolejności. Prośby, abyś pamiętała o piciu wody, uzupełnianiu poszczególnych witamin, czy informacje o ćwiczeniach.  Beauty Plan jest bardzo ważny. Jedne gabinety wydają go w formie pięknych książeczek, inne jako prostą kartkę. Najważniejsze jest to, że są w nim zawarte wiadomości niezbędne do tego, abyś świadomie o siebie dbała. Dzięki niemu wiesz, ile zabiegów zostało Ci do końca serii, jak wygląda dalszy plan działania, jakich kosmetyków masz używać, czy jaki jest Twój typ skóry.

 

Szczera rozmowa i zaufanie kosmetologowi jest priorytetem. Nie bój się mówić o problemach. Zadawaj pytania i nie wstydź się, gdy czegoś nie wiesz. Dzięki prawidłowej konsultacji i dobrze ułożonym Beauty Planie, który wprowadzisz w życie poczujesz się bardziej świadoma i piękna a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.