fbpx
Topowe technologie Hi-Tech w modelowaniu sylwetki

19 listopad

Topowe technologie Hi-Tech w modelowaniu sylwetki

admin

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele inwazyjnych technologii i metod, które wspomagają redukowanie tkanki tłuszczowej. Niestety zwykle wymagają one określonego okresu rekonwalescencji (operacje chirurgiczne i liposukcja). Istnieją również metody mniej inwazyjne, które po pierwsze cechują się większym bezpieczeństwem, a po drugie nie wyłączają pacjenta z codziennego funkcjonowania. Badania rynku jasno pokazują, że z roku na rok rośnie w naszym społeczeństwie zapotrzebowanie właśnie na tego typu mniej inwazyjne zabiegi.

Co więcej, efekty, jakich oczekujemy, to już nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej. Poszukujemy dziś zabiegów modelujących, które skutecznie pomogą pozbyć się tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry,
czy dodatkowo zwalczą problemy takie jak cellulit. Z ogromną radością obserwujemy, jak na przestrzeni lat pracy
w klinice zmienia się spojrzenie na piękno kobiecego ciała. Coraz większa jest świadomość konieczności dbania
o jakość, kondycję i zdrowy wygląd skóry, a nie tylko dążenia do utraty nadmiernych kilogramów. Naszych pacjentów przekonujemy, by nie wierzyli, że znajdzie się na rynku taka technologia, która te wszystkie efekty spowoduje samoistnie, bez żadnego wkładu ze strony pacjenta. Aby efekty były zauważalne trzeba działać w kilku płaszczyznach jednocześnie. Zabiegi z zastosowaniem kilku urządzeń koniecznie powinny być uzupełniane zdrową dietą i aktywnością fizyczną.

 

Szczególne możliwości daje wysokiej intensywności skoncentrowana wiązka ultradźwięków. Wykorzystujące ją systemy trwale niszczą niechciane komórki tłuszczowe już podczas jednego zabiegu. Jednocześnie kolagen w tkance podskórnej ulega podgrzaniu, co w rezultacie powoduje zmniejszenie obwodów ciała i poprawę napięcia skóry. Jest to absolutnie topowy zabieg jeśli chodzi o bezinwazyjny lifting.

 

W przypadku zabiegów na ciało działanie mechaniczne ultradźwięków powoduje uszkodzenie komórek w wyniku kawitacji. Pod wpływem energii wewnątrz komórek wytwarzane są pęcherzyki gazu i następuje wzrost ciśnienia. Zabieg uszkadza błony komórek tłuszczowych i wywołuje lipolizę, czyli rozpad tłuszczu. Uwolniony tłuszcz jest następnie eliminowany w drodze procesów metabolicznych. Zabieg redukuje miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, wyszczupla i modeluje ciało, jednocześnie ujędrniając skórę. Ta sprawdzona i skuteczna metoda przeznaczona jest dla dużej grupy pacjentów, a zabiegi mogą być wykonywane o każdej porze roku, niezależnie od fototypu skóry. Przy tym zabieg nie pozostawia śladów na powierzchni skóry, ponieważ wiązka ultradźwięków, przenikając przez naskórek, koncentruje się wewnątrz tkanek na precyzyjnie określonej głębokości, a naskórek pozostaje nienaruszony. Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.

 

 

 

 

Kolejnym przykładem zabiegu wykorzystującego technologię Hi-tech jest bardzo lubiana przez nasze klientki fala akustyczna. Zabieg jest dedykowany osobom, które oczekują spektakularnych efektów w poprawie napięcia i elastyczności skóry, a także chcą zmniejszyć obwody swojego ciała lub pozbyć się cellulitu.

 

Fala akustyczna mechanicznie oddziałuje na tkankę łączną, wprowadzając ją w drgania i sprawiając, że tkanka ta zostaje ujędrniona, a jednocześnie usprawnia się elastyczność skóry, ponieważ pobudzamy fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo usprawnia się krążenie krwi i limfy, zapewniając lepszy metabolizm, dzięki czemu skóra jest napięta, a obszary ciała poddane zabiegowi ulegają wyszczupleniu. Procedura zabiegu, jak i częstotliwość wykonywania zabiegów, są indywidualnie dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Jednak by móc cieszyć się 100% satysfakcją oraz by efekty były widoczne jeszcze na długo po zakończeniu terapii, potrzebnych będzie z pewnością kilka powtórzeń.

 

Świetne efekty uzyskujemy w połączeniu fali akustycznej z karboksyterapią lub endermologią. Możemy łączyć te zabiegi podczas jednej sesji i faktycznie jeśli chodzi o skuteczność – nie trzeba do niej przekonywać. W większości pacjenci już po drugim zabiegu widzą znaczną poprawę.

 

Endermologię wykonujemy w celu ujędrnienia skóry, wygładzenia jej i odmłodzenia. Zabieg przynosi także efekty w walce z cellulitem oraz może wspomóc odchudzanie. Tę technologię szczególnie polecam osobom, które maja problem z zatrzymywaniem wody w organizmie lub z obrzękami. Za eliminację obrzęków odpowiada drenaż limfatyczny wykonywany podczas endermologii. Dzięki temu krew i limfa krążą lepiej i ułatwiają wydalanie z organizmu nie tylko nadmiaru wody, ale także toksyn. Usuwanie toksyn znacząco wpływa na poprawę samopoczucia i jednocześnie sprzyja odchudzaniu. Dodatkowo zabieg jest po prostu bardzo przyjemny i relaksujący.

 

Jaki wpływ na modelowanie sylwetki ma zastosowanie karboksyterapii?

 

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na karboksyterapię. Wprowadzany do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych, co z kolei skutkuje uruchomieniem lipolizy. Zwiększone ukrwienie w obszarze zabiegowym nasila drenaż limfatyczny, który poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu. Dodatkowo, obserwujemy pełną rewitalizację i odmłodzenie skóry, która staję się bardziej napięta i wygładzona.

 

Niezwykle ważna jest różnorodność technologii, jaką możemy zaproponować pacjentowi w naszej Klinice. Każda osoba ma inne potrzeby, różny próg bólu. Zdarza się, że ze względu na trwające w organizmie pacjenta procesy chorobowe jest on wyłączony z możliwości skorzystania z niektórych zabiegów. Specjalista, układając odpowiedni plan działania, bierze pod uwagę wszystkie te czynniki, by zaproponować metody możliwie najskuteczniejsze i przede wszystkim bezpieczne.