fbpx
Przełom w odmładzaniu skóry. Co to są stymulatory tkankowe?

26 październik

Przełom w odmładzaniu skóry. Co to są stymulatory tkankowe?

admin

Co to są stymulatory tkankowe?


To substancje, które służą do odbudowy struktur skóry. Będą one wymuszać na komórkach odbudowę tkanek. Po zastosowaniu dają bardzo naturalny efekt. Stymulatory będą przyszłością w gabinetach ze względu na ich bardzo silne działanie antiaging oraz bezpieczeństwo i komfort podania, dzięki wykorzystaniu techniki BAP ( Beauty Aesthetic Points). Metoda ta znacznie zmniejsza nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu w porównaniu z klasyczną mezoterapią igłową. Technika pięciu punktów to specjalnie opracowane pięć bio estetycznych punktów iniekcji na twarzy po to, by zatrzymać procesy starzeniowe skóry, a jednocześnie zminimalizować ryzyko powstania krwiaków , siniaków i zmniejszyć nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Na rynku mamy już dostępnych bardzo dużo preparatów wykorzystywanych do stymulacji, różnią się one jednak miedzy sobą właściwościami biostymulującymi, technikami podania oraz osiąganymi rezultatami.

Jakie substancje znajdziemy w preparatach do stymulacji tkankowej?


Hydroksyapatyt wapnia minerał naturalnie występującym w przyrodzie. Jest składnikiem kości i zębów. Jest to związek bardzo ważny dla naszego organizmu dzięki właściwościom regeneracyjnym oraz stymulującym produkcję kolagenu. Silnie pobudza komórki do odbudowy tkanek. Wprowadzony do skóry tworzy rusztowanie dla nowych włókien kolagenowych. Jako składnik preparatów do stymulacji zapewnia ich długoterminowe działanie.


Polinukleotydy naturalnie występujące polimery nukleotydów, czyli związków budujących kwasy nukleinowe : dna i rna (związki, które budują koenzymy i enzymy różnych szlaków metabolicznych). Nazywane są modulatorami tkankowymi ze względu na to, że silnie stymulują, jak i hamują procesy zachodzące w skórze. Odpowiedzialne są za tzw. biorekonstrukcję skóry.


Działają w trzech mechanizmach:
– działanie receptorowe polega na aktywowaniu dwóch głównych typów receptorów na fibroblastach-czyli komórkach bezpośrednio odpowiedzialnych za tworzenie się włókien kolagenowych i elastynowych, a więc składników, które odpowiadają za napięcie i sprężystość
– antyoksydacja, czyli działanie przeciwko stresowi oksydacyjnemu tj. wychwyt wolnych rodników, działanie biorewitalizujące i anti-aging
– hydratacja, czyli głębokie nawilżenie poprzez silne wiązanie wody przy jednoczesnym powolnym jej uwalnianiu tzw. gąbka elektrostatyczna (związki te wiążą wodę bardzo głęboko i powolnie ją uwalniają nawadniając macierz komórkową)

Stabilizowane kompleksy hybrydowe to opatentowane molekuły młodości, oparte na wyselekcjonowanych cząsteczkach kwasu hialuronowego. W tych cząsteczkach HA posiada sieciowanie nowej generacji tzw. stabilizację termiczną (zostały wyeliminowane chemiczne czynniki sieciujące wykorzystywane w wypełniaczach) więc jest całkowicie bezpieczny oraz odporny na degradację i migrację. Intensywniej wpływa na produkcję kolagenu i elastyny dzięki temu wzmacnia i zagęszcza skórę spłycając przy tym zmarszczki oraz wysmuklając rysy twarzy. 

Aminokwasy to podstawowe składniki budujące peptydy, czyli białka (kolagen, elastyna), które są niezbędnym budulcem całego naszego organizmu. Działają bardzo odżywczo na skórę, dostarczają jej niezbędnych składników tak by stała się bardziej jędrna i napięta. Glicyna i prolina to główne aminokwasy które biorą udział w budowie i odnawianiu włókien kolagenowych i elastynowych . W terapiach anti-aging są zatem niezbędne .


 

 

 

Na rynku mamy dostępnych wiele preparatów, które swój skład opierają właśnie o powyższe składniki . Ważne jest, by zdać sobie sprawę ,że nie zawsze dla każdego ten sam produkt będzie dobry. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów ogromne znaczenie będzie tu miała znajomość składu produktów i mechanizmów ich działania, metoda i częstotliwości ich podawania oraz doświadczenie osoby, która będzie przeprowadzać terapie. Dlatego ważna jest konsultacja przed zabiegiem po to by ustalić indywidualny plan działania i móc osiągnąć jak największy efekt.