fbpx
Sposoby na gładkie ciało. Przegląd różnych metod okiem kosmetologa.

18 luty

Sposoby na gładkie ciało. Przegląd różnych metod okiem kosmetologa.

admin

Gładkie ciało dla większości z nas jest odwiecznym marzeniem. Chcemy być najlepszą wersją siebie,mieć gładkie, pozbawione podrażnień ciało, bez nieestetycznie wyglądających wrastających włosków. Największym więc wyzwaniem staje się znalezienie metody, która nie tylko pozwoli
to osiągnąć, ale również nie będzie powodować widocznych efektów ubocznych
i usunie zbędne owłosienie na stałe.

W dzisiejszym artykule chciałabym omówić kilka sposobów depilacji i być może pomóc wybrać, która z nich będzie dla Was najlepsza.

 

Maszynka jednorazowa

Depilacja maszynką jednorazową dla wielu jest jedną z najszybszych, najmniej bolesnych i najprostszych metod usuwania owłosienia. I sądzę, że jeśli ktoś musi sięgać po tę metodę raz na tydzień, być cieszyć się gładką skórą – to super. Jednak myślę że zgodzicie się ze mną, że by mieć całkowicie gładkie nogi czy okolice bikini, trzeba tę czynność powtarzać praktycznie każdego dnia. Jest to więc bardzo czasochłonna metoda i niestety dość inwazyjna – ze względu na to, że przy częstym goleniu ryzyko podrażnień jest niemal w 100% pewne. Doprowadza to do bardzo dużego dyskomfortu i jest często dla kobiet dość wstydliwym problemem. Co więcej, wbrew powszechnej opinii, nie jest to najtańsza metoda depilacji. Wystarczy wykonać podstawową kalkulację, by to zaobserwować. Jednak przede wszystkim trzeba uwzględnić przeznaczany na depilację tym sposobem czas, który jest dla nas coraz bardziej cenny i zazwyczaj go nam brakuje. Sama zaczynałam depilację od tej metody, ale ze względu na opisane wyżej mankamenty szybko zaczęłam poszukiwać innych rozwiązań.

 

Kremy bądź żele do depilacji

Jest to metoda, która w moim przypadku totalnie się nie sprawdziła, ponieważ – podobnie jak golenie maszynką – czynność tę musiałam powtarzać przynajmniej co drugi dzień. Włosy nadal rosły jak szalone. Substancje, na bazie których są wykonane preparaty do usuwania owłosienia, bardzo często powodują podrażnienia w okolicach bikini, a ze względu na właściwości fotouczulające nie należy ich stosować podczas wystawiania się na słońce. No i znowu czas! Czekanie, aż preparat zadziała, trwało wieczność. W perspektywie nawet 10 lat ta metoda wcale nie jest taka tania. A efekty? Mnie nie zadowoliły.

 

Depilator

Kolejną metodą, którą możemy pozbywać się zbędnego owłosienia, jest zastosowanie depilatora. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest fakt, że w przeciwieństwie do dwóch pierwszych metod zabieg wymaga powtórzenia co około 2-3 tygodnie. Jest to już swego rodzaju sukces! Przy regularnym stosowaniu tej metody możemy faktycznie na dłużej cieszyć się gładką skórą, ponieważ ilość wyrastających włosków zmniejsza się i zmianie ulega też ich struktura (zostają osłabione). Nie jest to jednak zabieg idealny. Jego wielka wada polega na tym, że jest to zabieg dość bolesny. Powiedzmy jednak, że wiele jesteśmy w stanie znieść dla idealnego wyglądu. Idąc tym tropem zakupiłam takie urządzenie – niestety nie przewidziałam wtedy kolejnego, bardzo często występującego przy tej metodzie problemu, a mianowicie pojawienia się wrastających włosków. Podczas zabiegu nie wszystkie włoski wyrywane są wraz
z cebulką – część z nich jest po prostu urywana. Zdarza się, że włoski te wrastają pod skórą i powodują stany zapalne.
I jest to niestety główne przeciwwskazanie do używania tego typu urządzeń. Jeśli mamy taką tendencję, szukajmy innych rozwiązań. Pojawienie się takich efektów ubocznych nie będzie sprzyjało pięknemu wyglądowi naszego ciała.

 

 

 

Depilacja woskiem

Tak naprawdę dopiero po wypróbowaniu tej metody depilacji czułam zadowolenie. Według mojego odczucia jest to dużo przyjemniejsza metoda niż depilacja depilatorem i faktycznie przez około dwa tygodnie mogłam cieszyć się gładką skórą. Przy regularnym praktykowaniu włosy odrastały wolniej i były bardzo osłabione. Jedynym minusem był fakt, że aby zabieg zadziałał, włosy musiały mieć odpowiednią długość. Może to stanowić dużą niedogodność, zwłaszcza w okresie letnim ,kiedy nie zawsze łatwo jest czekać, aż włos urośnie. Podobnie jak w przypadku depilatora, występuje ryzyko, że włosy będą wrastać. I mimo że przez wiele lat ta metoda wydawała się dla mnie idealna, po pewnym czasie włosy zaczęły wrastać i byłam zmuszona wrócić do maszynek jednorazowych. Na szczęście nie trwało to długo, a z pomocą przyszła depilacja laserowa.

 

Usuwanie owłosienia laserem

Jest to zabieg współcześnie uznawany za najskuteczniejszą metodę trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa jest polecana tym osobom, które mają kłopoty z zapaleniem okołomieszkowym i wrastającymi w skórę włosami. Już po pierwszym zabiegu widać efekty. Mimo że nie jest to zabieg całkowicie bezbolesny, to jednak perspektywa usunięcia włosów na zawsze sprawia, że wiele osób na ten zabieg się decyduje. I większość z nich żałuje, że nie zrobiło tego wcześniej. Jest to inwestycja, która z całą pewnością nam się opłaci, zapewniając niesamowitą wygodę i zaoszczędzony czas.