fbpx
Mezoterapia mikroigłowa

25 listopad

Mezoterapia mikroigłowa

admin

Regeneracja skóry poprzez stymulowanie jej do samoodnowy.

 

Mikronakłuwanie skóry, czyli mezoterapia mikroigłowa to ostatnio jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów w świecie kosmetologii. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry na różnej głębokości, dzięki czemu stymuluje on naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Wykorzystujemy system 16-nastu pulsujących igieł, wykonując aż 1920 nakłuć na sekundę, ułatwiając dostarczenie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej.

Popularność tego zabiegu wzrosła ze względu na szerokie spektrum działania. Powstałe mikrourazy skóry stymulują ją do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego oraz stymulacji fibroblastów. Dzięki temu możemy zredukować zmarszczki oraz działać na poprawę gęstości i elastyczności skóry. Poprzez dobranie odpowiednich koktajli ze substancjami czynnymi uzyskujemy silne odżywienie, wygładzenie skóry oraz redukcję powierzchownych przebarwień. Jest także jednym z najlepszych zabiegów na blizny potrądzikowe oraz zmniejszenie widoczności porów. Ten zabieg nie tylko świetnie sprawdzi się w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale również znajdzie swoje zastosowanie w redukcji blizn, rozstępów na ciele. Nie ma tutaj ograniczeń co do miejsca zabiegowego. Dodatkowo skuteczne działanie znajdzie w leczeniu łysienia. Często zastanawiacie się, czy będzie to odpowiedni zabieg dla skór naczyniowych. Jak najbardziej można także wykonać taką terapię w przypadku tych skór. Działamy wtedy na pogrubienie skóry, aby naczynia były mniej widoczne. Oczywiście taka skóra będzie delikatniej potraktowana i z większą ostrożnością.

 

 

 

Mezoterapia mikroigłowa ma wiele zalet. Duża ilość nakłuć na skórze brzmi groźnie, to w naszej klinice pokochaliśmy go za większy komfort i krótszy czas zabiegu, bo samo nakłuwanie twarzy trwa około 20 minut. Wasze skóry dzięki temu szybciej się regenerują. Mamy możliwość regulowania głębokości (od 0,2 mm do 3 mm) i prędkości, która pozwala na pełną kontrolę podczas zabiegu. Zabieg jest bardzo sterylny ze względu na jednorazowe, wymienne kartridże.

Zaleca się wykonywanie zabiegu w serii 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Jednak plan zabiegów dobieramy indywidualnie, który jest poprzedzony komputerową analizą skóry Face3DNova. Po zabiegu skóra jest równomiernie zaczerwieniona i odczuwalnie jest delikatne pieczenie. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie skóry, ale już po 7 dniach można cieszyć się efektami terapii. Najlepszą porą na wykonanie tego zabiegu jest okres o mniejszym nasłonecznieniu, ale mimo wszystko konieczne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym ze względu na większą wrażliwość skóry na działanie promieni UV.
Najważniejsze jest jednak, aby pamiętać, że efekty będą najlepsze, jeśli zastosujemy się do wszystkich zaleceń oraz odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej.