fbpx
Co najskuteczniej działa na poprawę owalu twarzy? Jak pozbyć się tzw. chomików?

02 kwiecień

Co najskuteczniej działa na poprawę owalu twarzy? Jak pozbyć się tzw. chomików?

admin

Starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym. Po 25 roku życia powoli zaczynamy dostrzegać zmiany świadczące o tym, że skóra jest już dojrzała. To właśnie wtedy powinniśmy zacząć dbać o nią bardzo starannie używając odpowiednich preparatów i zabiegów. Im wcześniej zostaną wprowadzone kuracje o działaniu przeciwstarzeniowym, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się młodym wyglądem.

 

Dlaczego skóra twarzy się tak mocno starzeje?

Skóra na twarzy oraz w jej okolicach jest stosunkowo cienka i delikatna. Codziennie narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak słońce, wiatr, czy mróz, bardzo się uszkadza. Twarz każdego dnia wykonuje tysiące ruchów mimicznych, co powoduje jej rozciąganie i marszczenie. Z wiekiem nasze komórki produkują mniej kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Fibroblasty odpowiadające za ich syntezę nie pracują już tak intensywnie, czego efektem jest sucha, wiotka i luźna cera. Bardzo dużą rolę w starzeniu się skóry twarzy odgrywa siła grawitacji oraz zanik tkanki tłuszczowej powodując, że tracimy naturalny wypełniacz, a rozciągnięta skóra coraz mocniej osuwa się w dół twarzy, zaburzając jej proporcje.

 

Prawidłowa pielęgnacja i odpowiednie zabiegi kosmetologiczne mogą jednak pomóc nam w walce z upływającymi latami.

 

Z ofert gabinetów warto wybierać terapie głęboko pobudzające i przebudowujące. Będą działać bowiem ujędrniająco, napinająco, unosząc opadające poliki, zagęszczą skórę i zmotywują jej komórki do bardziej wydajnej pracy. Zalecam skupić się na zabiegach laserowych, nakłuciach i kuracji z wykorzystaniem ultradźwięków, kwasów i silnych enzymów. Oto kilka propozycji.

 

HIFU

Z pewnością każda osoba borykająca się tzw ‘opadającymi chomikami’ szukając rozwiązań dla swojego problemu napotkała w internecie bądź w gabinecie nazwę tego zabiegu. Zabieg w wykorzystaniem technologii Hifu, czyli skoncentrowanej fali ultradźwiękowej polecany jest szczególnie dla osób z problemem utraty jędrności, brakiem napięcia skóry i zaburzonym owalem. W wyniku działania wiązki ultradźwięków dochodzi do podgrzania tkanek, czego efektem będzie ich ponowne napięcie i skurczenie. Dodatkowo powstałe mikrouszkodzenia uruchomią procesy naprawcze w skórze, czyli pobudzimy komórki do intensywniejszej pracy. Fibroblasty wyprodukują więcej kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. W rezultacie nasze policzki będą uniesione, spłycą się zmarszczki, a twarz w dotyku będzie sprężysta.

 

Po zabiegu obserwujemy u swoich klientek zdecydowanie lepiej zaznaczone kości żuchwy, dzięki czemu wyglądają one dużo młodziej. Hifu to idealna propozycja dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na regularne wizyty w gabinecie, gdyż w tym przypadku już po pierwszym zabiegu widać spektakularne efekty, a powtórzenie terapii wykonujemy dopiero po 3-6 miesiącach.

 

Dodatkowym atutem jest fakt, że zabieg można przeprowadzić między biznesowymi spotkaniami, ponieważ w większości nie pozostawia żadnych śladów, a osoba opuszczająca gabinet już widzi pierwsze efekty. Na ostateczne rezultaty należy poczekać do 3 miesięcy od dnia wykonania, gdyż technologia hifu pozwala na przebudowę komórek do głębokości aż 4 mm.

 

Oczywiście efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń po zabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

 

 

Laser frakcyjny

To laser frakcyjny nieablacyjny. Wykorzystuje wiązkę światła skumulowaną dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Jest bardzo bezpieczny. Pozostawia na skórze jedynie delikatne zaczerwienienie i znikomy obrzęk, pozwalając już następnego dnia wrócić do swoich codziennych obowiązków. Mała głowica wykonuje precyzyjne uszkodzenia, stymulując tkanki do przebudowy. W ten sposób namnażamy zanikający kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, nie uszkadzając przy tym naskórka. Dzięki temu, że laser wyprowadza pojedyncze impulsy, możemy pozwolić sobie na bardzo precyzyjną pracę niwelując zmarszczki wokół oczu, blizny, czy obkurczając pory skórne.

 

W przeciwieństwie do ablacyjnej formy lasera frakcyjnego wyklucza nas na mniejszą ilość dni z życia codziennego.

 

Zabieg wykonujemy co 4 tygodnie w serii 4-6 zabiegów, 2 razy do roku ( w okresach mniejszego nasłonecznienia). Będzie świetnym uzupełnieniem dla technologii Hifu, gdyż w tym przypadku odbudowę skóry uzyskujemy na głębokości około 1,5 mm, przez co połączenie terapii da nam rewelacyjne efekty na każdym poziomie tkanek. 

 

Oczywiście efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń po zabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

 

Mezoterapia mikroigłowa

Jest formą mezoterapii mikroigłowej. Idealną alternatywną, dla tych, którzy nie mogą korzystać z zabiegów laserowych. Mechanizm działania polega na nakłuwaniu skóry głowicą zaopatrzoną w kilkanaście do kilkadziesiąt igieł precyzyjnie uszkadzając komórki. W tym przypadku również dochodzi do regeneracji uszkodzonych tkanek,czego wynikiem będzie poprawa napięcia i struktury skóry. W kontrolowany sposób możemy wykonywać nakłucia bardzo płytkie jak i bardzo głębokie, aż do 2mm. Dzięki temu uzyskamy efekt nie tylko mocnej stymulacji komórek ale także rezultat wygładzenia wierzchnich warstw skóry.

 

Dodatkowym  atutem zabiegu jest wprowadzanie podczas sesji intensywnie działających preparatów, które dzięki iniekcjom mogą przenikać głęboko odżywiając i nawilżając cerę. Do zabiegu wykorzystuje się sterylnie zapakowane, jednorazowe produkty, co daje nam pewność bezpieczeństwa. Dodatkowo, procedurę możemy przeprowadzić na wcześniej znieczulonej skórze, stąd też nie ma obaw o dyskomfort dla klienta. Prócz starzejącej się skóry wskazaniem do zabiegu są również blizny, przebarwienia i rozszerzone pory. Kurację należy wykonywać w okresie od jesieni do wiosny w serii około 5-6 zabiegów, każdy co 4 tygodnie.

 

Procedury wykonywane w gabinecie w bardzo dużym stopniu poprawią napięcie skóry, wymodelują owal twarzy i nadadzą nam młodszy wygląd.  Należy jednak pamiętać, że do efektywności zabiegów potrzebna jest również higiena życia- zdrowa dieta, sen, redukcja stresu i odpowiednia pielęgnacja domowa.

Połączenie tych aspektów sprawi, że skóra na długo pozostanie młoda i świeża.