fbpx
3 sposoby na cellulit

11 maj

3 sposoby na cellulit

admin

Z cellulitem zmaga się bardzo wiele kobiet, o różnej budowie ciała. Niestety często utożsamiany jest z większą ilością tkanki tłuszczowej, przez co bywa skrywany i zasłaniany. W terminologii medycznej cellulit nazywany jest lipodystrofią, jest to przypadłość tkanki tłuszczowej powodujące obrzęki, zmiany włókniste i stwardnienie, prowadzi to do powstawania grudek i zagłębień co przypomina wyglądem skórkę pomarańczy.
Najczęściej cellulit powodowany jest przez złą dietę, siedzący tryb życia, a także przez zaburzenia hormonalne. Dodatkowo do przyczyn zaliczyć możemy problemy krążeniowe, zbyt obcisłe ubrania, palenie papierosów, wady postawy, a nawet stres.

Możemy także wyróżnić dwa typy cellulitu:
• Cellulit wodny – dotyczy on głównie osób szczupłych. Najczęściej wynika z nieprawidłowej cyrkulacji krwi i limfy w tkankach. Brak mikrokrążenia powoduje w efekcie zatrzymanie wody w organizmie.
• Cellulit tłuszczowy – zmiany występują w głębiej położonych warstwach skóry oraz w tkance łącznej. Na skórze widoczne są liczne zagłębienia i grudki. Ten rodzaj cellulitu posiada różne stadia rozwoju, a w skrajnych przypadkach może być bolesny.

 

Sposobów na redukcje widoczności skórki pomarańczowej jest wiele, począwszy od domowych rytuałów, a kończąc na specjalistycznych zabiegach. Jednakże do każdego przypadku należy podejść indywidualnie, przeprowadzić dokładny wywiad polegający na określeniu trybu życia i codziennych nawyków.

 

Najlepszymi gabinetowymi sposobami na walkę z cellulitem są:

1. Fala akustyczna to urządzenie emituje rozproszoną falę uderzeniową, w formie drgań o wysokiej częstotliwości, która dociera do głębokich warstw skóry, skutecznie zwalczając cellulit. Skóra po zabiegu jest wyraźnie ujędrniona, poprawia się jej gęstość i napięcie, a obszar ciała poddany zabiegowi wyszczuplony.
2. Fala radiowa to przełomowa technologia, która umożliwia podniesienie temperatury w obszarze zabiegowym w sposób jednolity i z doskonałym rezultatem. Podczas zabiegu dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych, jak i produkcji nowego kolagenu. Dodatkowo można oddziaływać na zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.
3. Endermologia polega na podciśnieniowym masażu wykonywanym za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w masujące rolki. Następuje drenaż limfatyczny, a co za tym idzie rozluźnienie powięzi i lepsze ułożenie komórek tłuszczowych w tkankach.

 

W naszej Klinice przed zabiegiem wykonujemy konsultację oraz badanie cellulitu termografe. Pozwala nam to zapoznać się ze stopniem zaawansowania skórki pomarańczowej i dobrać najskuteczniejsze metody.

Jeżeli chcesz zmniejszyć cellulit, zapisz się na konsultację z badaniem cellulitu. Przygotujemy Twoje ciało na lato.

 

Do zobaczenia w Happy Skin!